Blog

Jak poznám, že mám diastázu?23.1.2017

Jak poznám, že mám diastázu?

Výrazné oslabení břišního svalstva nebo velmi často také těhotenství mohou způsobit rozestup břišního svalstva takzvanou diastázu. Také si při pohledu do zrcadla stále připadáte jako v pátém měsíci těhotenství a známí se vás ptají, kdy se miminko narodí? Možná je diastáza i váš problém. Ale není třeba věšet hlavu, jedná se o řešitelný problém!  
Detail
Přehled inkontinenčích pomůcek5.1.2017

Přehled inkontinenčích pomůcek

Bohužel velmi často je léčba inkontinence, zejména jejích těžších typů, během na dlouhou trať a v takovém případě je nezbytné, zajistit si kvalitní pomůcky, které vám pomůžou vyřešit problémy spojené s únikem moči, hlavně pak jejich sociální dopad. Inkontinenčních pomůcek existuje celá řada typů, jejich správná volba je velmi důležitá pro pohodlí nositele a jeho pocit komfortu.
Detail
Epiziotomie - děkuji nechci!7.12.2016

Epiziotomie - děkuji nechci!

Protože jsem v minulém týdnu publikovala článek vysvětlující nástřih hráze a proč bývá tak často v našem porodnictví volen, musím samozřejmě tento týden publikovat článek další a to takový, který by vysvětlil, proč bývá epiziotomie tak často odmítána a jaké argumenty používají její odpůrci.
 
Detail
Epiziotomie - co, proč a jak7.12.2016

Epiziotomie - co, proč a jak

Hned v úvodu bych ráda předeslala, že se neřadím mezi zastánce nebo jednoznačné odpůrce epiziotomie.

Cílem tohoto článku je prosté vysvětlení termínu epiziotomie a shrnutí, proč se k ní vlastně v našem zdravotnictví tak často přistupuje.
Detail
Jak (ne)vyřešit inkontinenci19.10.2016

Jak (ne)vyřešit inkontinenci

Původně jsem do svého blogu chtěla psát pouze články, kde budu sdělovat pouhá fakta a vyhnu se svým osobním názorům a postřehům. Nicméně po mediální masáži, která mne zasáhla tento týden, nemohu jinak, než přidat pár svých dojmů… a to je teprve středa :-)
Detail
6 situací, kdy je vhodné vyhledat odborníka na pánevní dno8.10.2016

6 situací, kdy je vhodné vyhledat odborníka na pánevní dno

Nejste si jistá, jestli právě Váš problém je to pravé pro ordinaci odborníka na problematiku pánevního dna? Přináším Vám článek o šesti nejběžnějších potížích, které ke mě přivádějí mé pacientky.
Detail
1......3