Blog

Jak poznat správnou aktivaci svalů pánevního dna

5.7.2016

Nejste si jistá, že aktivujete svaly pánevního dna správně?

Máte někdy pocit, že nevíte, jestli vše „tam dole“ pracuje tak, jak má?

Právě pro vás byla vyvinuta speciální pomůcka Educator.

O co se jedná?
Educator je jednoduchý váleček do kterého se nasazuje jakési brčko. Je celý vyrobený z plastu. Poté co si jej zkompletujete, jej zavádíte do pochvy tak, aby brčko trčelo proti vám.

K čemu je to určeno?
Educator je primárně určen pro terapii. Jedná se vlastně o doplněk, který můžete využívat během cvičení. Před cvičením umístíte Educator a následně začnete stahovat své pánevní dno systémem, který vám doporučil váš terapeut. Při každém správném stahu dojde aktivací svalů k posunu válečku dovnitř, na to zareaguje brčko tím, že se zdvihne. Takto okamžitě vidíte, jestli vaše svalstvo pánevního dna pracuje, nebo neprovádíte cvičení správně.

Educator je možné využít i k doplnění diagnózy, pokud například jsou porušeny svaly pánevního dna jednostranně, dochází k asymetrickému pohybu brčka při kontrakci a to se stáčí jedním směrem místo toho, aby došlo pouze k pohybu vzhůru.

Co za to a skutečně ho potřebuji?
Pomůcka Educator vás vyjde na necelých 500 Kč. Nejedná se o horentní sumu, nicméně před koupí doporučuji zvážit, zda bude jeho koupě pro vás opravdovým přínosem a jestli jej skutečně využijete. Nemá cenu jej kupovat, pokud cítíte, že by vám tato forma cvičení nevyhovovala. Zároveň je zbytečné jej pořizovat, pokud již dobře víte, kde se vaše pánevní dno nachází a jste si jistá jeho aktivací.

Kde to koupím?
http://www.pomucky-inkontinence.cz/product/educator


Did you like this article? Share it!

  
  

Back

6 situací, kdy je vhodné vyhledat odborníka na pánevní dno

6 situací, kdy je vhodné vyhledat odborníka na pánevní dno

Nejste si jistá, jestli právě Váš problém je to pravé pro ordinaci odborníka na problematiku pánevního dna? Přináším Vám článek o šesti nejběžnějších potížích, které ke mě přivádějí mé pacientky.
Poporodní bolesti pánve

Poporodní bolesti pánve

Ženské tělo prochází v období těhotenství a po porodu celou řadou změn. Tyto změny s sebou často přináší i více či méně bolestivé stavy. Fenoménem, o kterém se příliš často nemluví, jsou poporodní bolesti pánve. Ženy je často berou jako cosi normálního, ovšem jejich objektivní stav je již daleko za hranicí fyziologického poporodního obrazu.

Jak správně pečovat o jizvu

Jak správně pečovat o jizvu

Tento článek jsem napsala hlavně pro maminky, které jsou po císařském řezu a mají na břiše jizvy velkého rozsahu, ale zásady z článku uplatníte i v péči o jakoukoli jinou jizvu.

5 rad, jak si vybrat ty pravé venušiny kuličky

5 rad, jak si vybrat ty pravé venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou u nás stále více chápány jako erotická, než jako zdravotnická pomůcka. Ve vztahu k pánevnímu dnu je však jejich léčebný efekt nesporný a já osobně vnímám jejich přínos v sexuálním životě spíše jako vedlejší bonus nevyčíslitelné hodnoty, než jako hlavní účel. Pokud se podíváte do jakéhokoli e-shopu s erotickými pomůckami, naleznete tam nepřebernou nabídku, já vám poradím, jak nalézt pro vás nejvhodnější typ.

Kegelovo cvičení - překonaný fenomén?

Kegelovo cvičení - překonaný fenomén?

Pokud budete chtít řešit svůj problém se stresovou inkontinencí pomocí internetu, jeden z prvních odkazů, co vám váš vyhledavač nabídne, bude určitě Kegelovo cvičení. Vyřeší vám ale skutečně toto cvičení váš problém?