Blog

6 situací, kdy je vhodné vyhledat odborníka na pánevní dno

8.10.2016

  1. Bolestivá menstruace
Během menstruace se vyhýbáte fyzické aktivitě, omezujete se ve výběru oblečení a nejlepšími společníky pro večerní zábavu jsou vám gauč a televize. Možná i vám tvrdili v období dospívání, že bolestivá menstruace je normální a že jsou to prostě dny, kdy vám nebude dobře. A toto přesvědčení vás provází celým vašim životem. Bohužel vás musím vyvést z omylu, opravdu není nutné polykat každý měsíc analgetika. Pokud pánevní dno pracuje správně, není třeba tyto dny protrpět v bolestech a bez nálady.
 
  1. Bolest při sexu
Pokud zažíváte nepříjemné pocity během pohlavního styku, rozhodně byste měla své potíže diskutovat se svým gynekologem. Pokud neshledá na vašem stavu nic, co by mohlo být příčinou vašich obtíží, doporučuji vám vyhledat odborníka na pánevní dno. I jeho špatná funkce může být příčinnou vašich obtíží. Sex by rozhodně neměl vyvolávat žádné bolestivé stavy a pocity diskomfortu.
 
  1. Po porodu to stále není ono
Šestinedělí je dávno za vámi a již vám doma dítko brouzdá po bytě a vy stále nemáte pocit, že by vaše břicho a pánevní dno bylo ve stavu jako v čase před porodem. Pokud vám někdo tvrdí, že takové už to nikdy nebude, neberte ho vážně! Vše je pouze otázkou správně zvoleného cvičení. Kvalitní terapií je možné celému vašemu tělu vrátit předporodní formu. Netvrdím, že to bude bez potu a dřiny, ale pokud se rozhodnete a začnete, výsledek se rychle dostaví.
 
  1. Bolesti bederní páteře, pánve a podbřišku
Ať již trpíte poporodními bolestmi pánve, nebo vás sužují dlouhodobé bolesti beder nebo bolesti „kdesi uvnitř břicha“, příčinou obtíží může být právě dysfunkční pánevní dno. Pánevní dno svou funkcí patří k hlubokému stabilizačnímu systému a jako takové se podílí na zajištění stability páteře a zároveň zajišťuje oporu pro vnitřní orgány břišní dutiny. Jakýkoli funkční nedostatek se tedy může projevit bolestí ve výše zmíněných strukturách. Pokud jste tedy již vyzkoušela různé druhy zdravotních cvičení a zrehabilitovala svá záda bez efektu, zkuste se zaměřit právě na stav svého pánevního dna. Možná budete překvapena, jak rychle se zbavíte svých obtíží.
 
  1. Když si poposkočíte a máte mokré kalhotky
Pokud si rozmýšlíte, jestli se od srdce zasmějete nebo si pochováte svého vnoučka, protože máte obavy z mokrých kalhotek, je rozhodně nejvyšší čas poohlédnout se ve svém okolí po specialistovi na problematiku pánevního dna. Stresová inkontinence je velmi dobře řešitelný problém a vhodně zvolené cvičení přináší brzké výsledky.  Pro více informací o stresové inkontinenci doporučuji přečíst si eBook, který jsem pro vás napsala. Je zdarma a formulář pro stažení naleznete na homepage.
 
  1. Ať děláte, co děláte a pořád nejste těhotná
Možná se snažíte rok, možná ale také dva nebo tři. Vaše kamarádky už dávno tlačí kočárky a vy místo toho s partnerem obíháte nepříjemné a ještě nepříjemnější vyšetření. Dle výsledků jste oba v pořádku, ale miminko stále není na cestě. Možná si řeknete: „Co bych dělala s neplodností u fyzioterapeuta?“ Ovšem opak je pravdou. Stačí se podívat na skvělé výsledky terapie dle Ludmily Mojžíšové a je hned jasné, že fyzioterapie by měla být u neplodných žen jednou z metod první volby při řešení funkční sterility. Odstranění funkčních poruch pohybového systému velmi často přinese úspěch při řešení neplodnosti. Je až s podivem, proč je v dnešní době fyzioterapie u řešení těchto poruch opomíjena a jsou upřednostňovány metody náročnější jak po finanční, tak i psychické stránce.

 

Did you like this article? Share it!

  
  

Back

Jak jednoduše a efektivně posilovat břišní svalstvo

Jak jednoduše a efektivně posilovat břišní svalstvo

Protože se o příčném břišním svalu potažmo hlubokém stabilizačním systému všude mluví, ráda bych vám umožnila nejjednodušším způsobem si ověřit jeho existenci a začít jej kvalitně posilovat.
Manuální terapie Ludmily Mojžíšové

Manuální terapie Ludmily Mojžíšové

Terapie podle Ludmily Mojžíšové je známa zejména mezi ženami, které se snaží delší čas neúspěšně otěhotnět. Respektive je mezi nimi známa především její cvičební sestava, která se skládá z 10 cviků. Cviky jsou určeny pro autoterapii funkční sterility, nicméně tato cvičební sestava není vše, co paní Ludmila Mojžíšová vytvořila. Ludmila Mojžíšová je i autorkou uceleného konceptu manuální terapie.
5 rad, jak si vybrat ty pravé venušiny kuličky

5 rad, jak si vybrat ty pravé venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou u nás stále více chápány jako erotická, než jako zdravotnická pomůcka. Ve vztahu k pánevnímu dnu je však jejich léčebný efekt nesporný a já osobně vnímám jejich přínos v sexuálním životě spíše jako vedlejší bonus nevyčíslitelné hodnoty, než jako hlavní účel. Pokud se podíváte do jakéhokoli e-shopu s erotickými pomůckami, naleznete tam nepřebernou nabídku, já vám poradím, jak nalézt pro vás nejvhodnější typ.