Blog

Jak (ne)vyřešit inkontinenci

19.10.2016

Původně jsem do svého blogu chtěla psát pouze články, kde budu sdělovat pouhá fakta a vyhnu se svým osobním názorům a postřehům. Nicméně po mediální masáži, která mne zasáhla tento týden, nemohu jinak, než přidat pár svých dojmů… a to je teprve středa :-)

V pondělí v podvečer, když jsem byla na návštěvě u babičky, běžel v televizi velmi podnětný spot. Naše jediná Miss World v něm velmi vážně sděluje, že: „Inkontinence se dá řešit!“ Nechci se zabývat tím, kolik má tato mladá žena vlastních zkušeností s inkontinencí, spíš jsem se pozastavila nad faktem, že v rohu obrazovky bylo velké logo výrobce hygienických pomůcek, které mají zajistit komfort lidem s inkontinencí. Jednalo se tedy o prostou reklamu, s cílem propagovat produkty tohoto výrobce a rádoby řešení inkontinence.

Hned druhý den v úterý jsem byla doprovodit dědu na zdravotnické středisko. Navštívili jsme hned ordinace dvou lékařů, jejichž odbornost byla inkontinenční problematice velmi vzdálená, nicméně i tak byly čekárny plné letáků doporučujících inkontinenční vložky a pleny a vyzývajících k vyzkoušení vzorků zdarma. V letácích bylo slibováno, že díky těmto výrobkům budou uživatelé opět rádi cestovat a přestanou se vyhýbat společenským setkáním. Na letáčcích byly obrázky žen ve věku 40 - 50 let, které se vesele usmívaly. Pravděpodobně je těšil fakt, že mohou jet ve vlaku a ucrkávat si do plenky a dojedou do cíle cesty bez potřeby návštěvy toalety.

Opravdu mě tato marketingová strategie velmi rozčílila. Rozhodně nechci snižovat význam těchto pomůcek, nicméně kategorie osob, pro kterou jsou určeny a na kterou je cílena reklamní kampaň, by měla být někde jinde…asi tak o 40 let. Je mi velmi nepříjemné, že se výrobci snaží vnutit společnosti obraz toho, že je zcela běžné si ve čtyřiceti letech chodit kupovat inkontinenční vložky a ještě s tím máme být spokojeni. Kdo může být spokojený s tím, že běhá od 40 let do konce života s kusy absorpčních materiálů v prádle, když místo toho může mít funkční svalstvo pánevního dna?

Nenechte si tedy vnutit postoj výrobců inkontinenčních pomůcek, že tento stav je normální. Nenechte si namluvit, že tento typ pomůcek je jediný možný a ten nejlepší. Přemýšlejte o tom, jak to má skutečně vypadat, jak vy samy si přejete, abyste cestovaly a abyste žily. Můžete začít třeba zjištěním co nejvíce informací o problematice inkontinence, stáhněte si zdarma můj eBook na téma Stresová inkontinence aneb, vše co jste o ní chtěli vědět, ale nevěděli jste, kde se zeptat.

Did you like this article? Share it!

  
  

Back

6 situací, kdy je vhodné vyhledat odborníka na pánevní dno

6 situací, kdy je vhodné vyhledat odborníka na pánevní dno

Nejste si jistá, jestli právě Váš problém je to pravé pro ordinaci odborníka na problematiku pánevního dna? Přináším Vám článek o šesti nejběžnějších potížích, které ke mě přivádějí mé pacientky.
Jak jednoduše a efektivně posilovat břišní svalstvo

Jak jednoduše a efektivně posilovat břišní svalstvo

Protože se o příčném břišním svalu potažmo hlubokém stabilizačním systému všude mluví, ráda bych vám umožnila nejjednodušším způsobem si ověřit jeho existenci a začít jej kvalitně posilovat.
Manuální terapie Ludmily Mojžíšové

Manuální terapie Ludmily Mojžíšové

Terapie podle Ludmily Mojžíšové je známa zejména mezi ženami, které se snaží delší čas neúspěšně otěhotnět. Respektive je mezi nimi známa především její cvičební sestava, která se skládá z 10 cviků. Cviky jsou určeny pro autoterapii funkční sterility, nicméně tato cvičební sestava není vše, co paní Ludmila Mojžíšová vytvořila. Ludmila Mojžíšová je i autorkou uceleného konceptu manuální terapie.
Jak poznat správnou aktivaci svalů pánevního dna

Jak poznat správnou aktivaci svalů pánevního dna

Nejste si jistá, že aktivujete svaly pánevního dna správně?

Máte někdy pocit, že nevíte, jestli vše „tam dole“ pracuje tak, jak má?

Právě pro vás byla vyvinuta speciální pomůcka Educator.
Poporodní bolesti pánve

Poporodní bolesti pánve

Ženské tělo prochází v období těhotenství a po porodu celou řadou změn. Tyto změny s sebou často přináší i více či méně bolestivé stavy. Fenoménem, o kterém se příliš často nemluví, jsou poporodní bolesti pánve. Ženy je často berou jako cosi normálního, ovšem jejich objektivní stav je již daleko za hranicí fyziologického poporodního obrazu.