Blog

Přehled inkontinenčích pomůcek

5.1.2017

Bohužel velmi často je léčba inkontinence, zejména jejích těžších typů, během na dlouhou trať a v takovém případě je nezbytné, zajistit si kvalitní pomůcky, které vám pomůžou vyřešit problémy spojené s únikem moči, hlavně pak jejich sociální dopad. Inkontinenčních pomůcek existuje celá řada typů, jejich správná volba je velmi důležitá pro pohodlí nositele a jeho pocit komfortu.
 
Inkontinenční vložkaVložky
Pokud se zatím nechcete nikomu svěřovat, je možné v naší široké nabídce sortimentu vybrat vhodnou diskétní pomůcku, která Vám umožní cítit se čistě a sebevědomě. Při velmi malém úniku moči vám prozatím postačí vložky. Tyto vložky jsou však odlišné od menstruačních vložek. Menstruační vložka je vyrobena tak, aby pohlcovala krev, která má oproti moči jinou hustotu. Na to je třeba myslet a vybírat z vložek pro inkontinenci. Výrobci rozlišují dokonce vložky pro ženy a pro muže. Vložka se tak jednoduše přizpůsobí anatomii pohlavních orgánů. Vložky slouží pro lehkou inkontinenci a není vhodné je používat pro inkontinenci stolice.

Savé podložkySavá podložka

Může se stát, že si pomočíte lůžko. To může být velmi nepříjemné, protože vznikající zápach už přestává být diskrétní záležitostí. Tomuto lze jednoduše předejít používáním takzvaných savých podložek. Savé podložky rozdělujeme na podložky bez záložek a se záložkami. Záložky slouží k založení pod matraci, aby nedocházelo ke shrnování.
 

Vložné pleny Fixační kalhotky

Inkontinenční plenaPři středním nebo těžkém stupni inkontinence budete vybírat z inkontinenčních vložných plen nebo plenkových kalhotek. Vložné pleny je třeba fixovat, a to buď spodním prádlem nebo fixačními kalhotkami.Plenkové kalhotky

Inkontinenční kalhotky rozdělujeme na navlékací a zalepovací. Navlékací plenkové kalhotky vypadají a oblékají se jako spodní prádlo. ZalepovaNavlékací plenkové kalhotkycí zase vypadají jako dětské papírové plenky.  Zalepovací plenkové kalhotkySamozřejmě každý výrobce se snaží svůj výrobek obohatit o přednosti oproti konkurenci, proto se můžete setkat s plenkovými kalhotkami s flexi pásem, který usnadňuje manipulaci při navlékání pomůcky. V sortimentu naleznete také pomůcky pro inkontinenci stolice.

Úhrada pojišťovnou

Přijde-li vám, že u vás je únik moči větší, snažte se překonat prvotní ostych a zajít ke svému obvodnímu lékaři pro radu. Pravděpodobně vás doporučí na specializované pracoviště, kde se s takovým problémem setkávají dnes a denně. Kromě toho, že vám lékař přímo doporučí konkrétní pomůcku, která je pro vás vhodná, má pro vás návštěva lékaře velikou výhodu v tom, že vám lékař předepíše tzv. poukaz a pomůcku vám tak částečně nebo úplně hradí zdravotní pojišťovna.

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci se společností Dentimedshop s.r.o.
UložitUložit

Did you like this article? Share it!

  
  

Back

Jak (ne)vyřešit inkontinenci

Jak (ne)vyřešit inkontinenci

Původně jsem do svého blogu chtěla psát pouze články, kde budu sdělovat pouhá fakta a vyhnu se svým osobním názorům a postřehům. Nicméně po mediální masáži, která mne zasáhla tento týden, nemohu jinak, než přidat pár svých dojmů… a to je teprve středa :-)
6 situací, kdy je vhodné vyhledat odborníka na pánevní dno

6 situací, kdy je vhodné vyhledat odborníka na pánevní dno

Nejste si jistá, jestli právě Váš problém je to pravé pro ordinaci odborníka na problematiku pánevního dna? Přináším Vám článek o šesti nejběžnějších potížích, které ke mě přivádějí mé pacientky.
Poporodní bolesti pánve

Poporodní bolesti pánve

Ženské tělo prochází v období těhotenství a po porodu celou řadou změn. Tyto změny s sebou často přináší i více či méně bolestivé stavy. Fenoménem, o kterém se příliš často nemluví, jsou poporodní bolesti pánve. Ženy je často berou jako cosi normálního, ovšem jejich objektivní stav je již daleko za hranicí fyziologického poporodního obrazu.