Blog

Jak jednoduše a efektivně posilovat břišní svalstvo5.10.2016

Jak jednoduše a efektivně posilovat břišní svalstvo

Protože se o příčném břišním svalu potažmo hlubokém stabilizačním systému všude mluví, ráda bych vám umožnila nejjednodušším způsobem si ověřit jeho existenci a začít jej kvalitně posilovat.
Detail
Manuální terapie Ludmily Mojžíšové11.8.2016

Manuální terapie Ludmily Mojžíšové

Terapie podle Ludmily Mojžíšové je známa zejména mezi ženami, které se snaží delší čas neúspěšně otěhotnět. Respektive je mezi nimi známa především její cvičební sestava, která se skládá z 10 cviků. Cviky jsou určeny pro autoterapii funkční sterility, nicméně tato cvičební sestava není vše, co paní Ludmila Mojžíšová vytvořila. Ludmila Mojžíšová je i autorkou uceleného konceptu manuální terapie.
Detail
5 typů kdy cvičit pánevní dno a nepřijít přitom o čas22.7.2016

5 typů kdy cvičit pánevní dno a nepřijít přitom o čas

Asi jsme na tom všechny stejně, moc rády bychom cvičily, jen pořád ne a ne na to najít čas. Jednou se zdržíme v práci, podruhé dorazí nečekaná návštěva, potřetí nás bolí hlava a měsíc je pryč, aniž bychom se hýbli. S pánevním dnem je to stejné, den uteče jako voda a my si na něj ani nevzpomeneme a přitom jeho aktivace alespoň  5x za den je velmi důležitá zejména na začátku léčby. Tady je 5 typů, kde tyto chvilky nalézt.

Detail
Jak poznat správnou aktivaci svalů pánevního dna5.7.2016

Jak poznat správnou aktivaci svalů pánevního dna

Nejste si jistá, že aktivujete svaly pánevního dna správně?

Máte někdy pocit, že nevíte, jestli vše „tam dole“ pracuje tak, jak má?

Právě pro vás byla vyvinuta speciální pomůcka Educator.
Detail
Poporodní bolesti pánve11.6.2016

Poporodní bolesti pánve

Ženské tělo prochází v období těhotenství a po porodu celou řadou změn. Tyto změny s sebou často přináší i více či méně bolestivé stavy. Fenoménem, o kterém se příliš často nemluví, jsou poporodní bolesti pánve. Ženy je často berou jako cosi normálního, ovšem jejich objektivní stav je již daleko za hranicí fyziologického poporodního obrazu.

Detail
Jak správně pečovat o jizvu2.6.2016

Jak správně pečovat o jizvu

Tento článek jsem napsala hlavně pro maminky, které jsou po císařském řezu a mají na břiše jizvy velkého rozsahu, ale zásady z článku uplatníte i v péči o jakoukoli jinou jizvu.

Detail
1......3